Բոլոր այն ֆիզիկական անձանց, ովքեր պետք է մինչև 2024թ. մայիսի 1-ը ներկայացնեն եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկներ (հայտարարագրեր), անհրաժեշտ է.
1. Ստանալ ՀՎՀՀ /հարկ վճարողի հաշվառման համար/ ՀՀ քաղաքացի ՀՀ հարկային ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց համար,
2. Ստանալ ՀՎՀՀ և ռեզիդենտության տեղեկանք ՀՀ քաղաքացի չհանդիսացող ՀՀ հարկային ռեզիդենտների համար,
3. Մինչև մայիսի 1-ը ներկայացնել տարեկան հաշվարկները և վճարել առաջացած եկամտային հարկն ու այլ պարտադիր վճարները:
Փրոֆ Թաքս հաշվապահական ընկերությունը մատուցում է նշված ծառայությունները ամենասեղմ ժամկետներում և ՀՀ հարկային օրենսդրությանը համապատասխան: Մեզ կարող եք դիմել՝ info@proftax.am, +374 12 44 26 09:

Submission of annual income tax declarations for natural persons
The natural persons, who should submit annual income tax calculations (declaration) by May 1, 2024, need to:
1. Get a Tax Identification Number/TIN/ for natural persons who are RA citizens and RA tax residents,
2. Receive a TIN and residency certificate for RA tax residents who are not RA citizens,
3. Submit the annual income tax calculations, pay the income tax and other mandatory payments by 1 of May.
ProfTax Accounting & Finance provides the mentioned services in the shortest terms and in accordance with the tax legislation of the Republic of Armenia. You can contact us: info@proftax.am, +374 12 44 26 09.