Բոլոր այն ֆիզիկական անձանց, ովքեր պետք է մինչև 2024թ. մայիսի 1-ը ներկայացնեն եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկներ (հայտարարագրեր), անհրաժեշտ է.
1. Ստանալ ՀՎՀՀ /հարկ վճարողի հաշվառման համար/ ՀՀ քաղաքացի ՀՀ հարկային ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց համար,
2. Ստանալ ՀՎՀՀ և ռեզիդենտության տեղեկանք ՀՀ քաղաքացի չհանդիսացող ՀՀ հարկային ռեզիդենտների համար,
3. Մինչև մայիսի 1-ը ներկայացնել տարեկան հաշվարկները և վճարել առաջացած եկամտային հարկն ու այլ պարտադիր վճարները:
Փրոֆ Թաքս հաշվապահական ընկերությունը մատուցում է նշված ծառայությունները ամենասեղմ ժամկետներում և ՀՀ հարկային օրենսդրությանը համապատասխան: Մեզ կարող եք դիմել՝ info@proftax.am, +374 12 44 26 09:

Подача годовых деклараций по подоходному налогу для физических лиц
Физическим лицам, которые должны представить годовой расчет (декларацию) по подоходному налогу до 1 мая 2024 года, необходимо:
1. Получить идентификационный номер налогоплательщика/ИНН/ для физических лиц, являющихся гражданами РА и налоговыми резидентами РА,
2. Получить ИНН и сертификат резидентства для налоговых резидентов РА, не являющихся гражданами РА,
3. Представить годовую декларацию по подоходному налогу,  уплатить налоги и другие обязательные платежи до 1 мая.
Компания ProfTax Accounting & Finance предоставляет указанные услуги в кратчайшие сроки и в соответствии с налоговым законодательством Республики Армения. Вы можете связаться с нами: info@proftax.am, +374 12 44 26 09.